вторник, 10 май 2016 г.

Лекарствата ни правят по-бавни и по-тъпи?!

Без коментар!!!

 Това твърди наш БИО сайт, позовавайки се на изследователски трудове на учени от Университета на Вашингтон в Сиатъл.
Те разказват, че някои фармацефтични лекарства от семейството на  антихистамините, сънотворните, лекарствата против настинки и антидепресантите правят потребителите по-бавни, по-глупави като забавят техните познавателни процеси.


Антихолинергиновите лекарства работят чрез блокиране на невротрансмитера, наречен ацетилхолин. Правейки това, тези лекарства забраняват естественото свързване на ацетилхолина към неговите рецептори в мозъка. Това забавя когнитивния процес на потребителя, правейки го с по-бавни реакции, а оттам – и с цялостно по-глупаво поведение.  
Също така, честото приемане на антидепресанти, подпомагащи съня и лекарства против настинка предизвикват остра когнитивна дисфункция, която от своя страна, води до деменция.
Учените от Университета във Вашингтон установили, че след изследвания на две групи хора, приемащи и неприемащи антихолинергични лекарства, се доказва, че потребителина на лекарствата са 10 пъти по-склонни към деменция от хората, които не ги приемат често.
Учените съветват да се приемат витамин D, сибирски женшен, куркума, зелен чай, пасифлора и овесена слама, които са все полезни за лечение и балансиране на нервната система.
Допълването с тези билки, наред с цинк, селен и хром от цели храни, може да помогне на човек за преодоляване на предизвикателствата на депресия и безсъние, без да се подлага на отвратителните психотични и метаболитни странични ефекти на лекарствата с рецепти, които само предизвикват когнитивна дисфункция и фармацевтична зависимост, твърдят въпросните експерти.


Няма коментари:

Публикуване на коментар